• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Chyba

Prague Expo Dog - DUOCACIB Praha

Email Tisk PDF

logoPrvní DUOCACIB výstava pořádaná v Letňanech, tudíž pro mne za rohem a tím i snesitelná účast na obou dnech. Jinak dvoudenní výstavy a výstavy v neděli opravdu nemusím a nechápu výstavní matadory, že je to pořád baví. 

V sobotu jsme příjezd naplánovali dostatečně včas a ze strany, kde fronta na parkoviště není tak tragická. Kruh jsme měli, bohužel, se šefráky a ti byli na řadě jako první. Rozhodčí  posouzením těch pár mrzáčků neuvěřitelně natahoval a čekání to bylo příšerné, když kolem kroužili zběsile majitelé těch ubožáků, které si dovolují nazývat německým ovčákem. Pohled na ta zvířata byl opravdu k pláči. Tento čas jsem trávila plodnými i méně plodnými diskusemi. Ve společnosti pana Hartla a zážitků starých zasloužilých kynologů to bylo i docela vtipné. Miluji černý humor. Bývalí posuzovatelé a chovatelé německých ovčáků cynicky hodnotící to, co se předvádělo v kruhu. 
Pak konečně přišla na řadu čévéčka. V sobotu byla rozhodčí Monika Soukupová, takže posouzení bylo dle standardu ČSV. Neschopnost vidět nedostatky a vady vlastního psa u většiny majitelů a chovatelů mě nepřestává udivovat. To, co pak člověk slyší, zejména v některých skupinkách, mě moc baví - přesně podle rčení, podle sebe soudím tebe. V sobotu jsem toho měla již plné zuby a čekání na začátek závěrečných soutěží, které opět začaly pozdě a ještě byl program zdržován vystoupením tří skupin mažoretek. Nechápu, co dělají na kynologické akci a proč zdržují soutěže. Vrchol však přišel po posuzení junior handlingu  v době, kdy měla být Velká národní cena. Jakási konferenciérka si usmyslela, že je čas zapět (zavřeštět) příšernou píseň. To už bylo na moje nervy moc a zaúpěla jsem, že to už raději cirkusové vystoupení s pejskem dogdancing. Naštěstí to byla poslední kulturní vložka, co jsem viděla. Zdržení se pak projevilo i v tom, že začali pouštět do závěrečného kruhu další posuzovanou skupinu, aniž by odešli fotografové. Pěkně se to tam motalo. Hudební podkres také nebyl moc vhodný - nebylo rozumět, co konferenciérky říkají. Zkrátka závěrečné soutěže jsem opravdu přetrpěla. 

V neděli jsem vyrazila do jámy psové znova. Před ČSV bylo 50 psů a tak bylo dost času. Tentokrát jsem si stihla i projít zbytek výstaviště a zafandit známým v jejich kruhu. ČSV posuzoval pan Polgár. Viděla jsem ho posuzovat snad jen jednou a tak nějak jsem měla v paměti, že čsv "umí". Neděle mé mínění změnila. Tak "vtipné" posouzení čsv už jsem dlouho neviděla. Nejdříve jsem nechápala, pak už jsem se smála. A vtipnost pana rozhodčího gradovala postupně. Tak jsem se u posuzování už dlouho nezasmála a při čtení posudků taktéž. Měkké předloktí :) , nedostatečně hluboký hrudník, ladný lehký pohyb vytknut jako vada .). Kamila po posouzení zabředla do diskuse s panem rozhodčím a závěr pro nás z ní asi vyzněl - vždyť by to nikdo nekupoval, kdyby to vypadalo jako vlk. Takže asi budeme měnit standard. Pan Polgár si to pak trochu vyžehlil tím, že posuzoval FCI I. skupinu a tak ČSV byli na bedně v závěru. Závěrečné soutěže a opět "úžasné" kulturní vložky jsem sledovala z bezpečné vzdálenosti a jen do posouzení juniorů FCI I. skupiny. Pak už jsem výstavu a šílené pejskaře pro letošní rok s chutí opustila. Takže dojem z výstav zůstává stejný - vyhrát může opravdu každý, když nepůjde k rozhodčímu, co má na čsv specializaci. Výsledky psát nebudu, jsou kompletně zde a porovnat sobotu a neděli je docela zajímavé - u více plemen, nejen čsv. 

PS: Fotky nějaké mám, ale kdy budu mít čas je udělat, netuším. Snad letos to ještě stihnu :))). 

 

Nemůžete přidat komentář

Přihlášení

Poslední komentáře

  • Pozor, parazit !
    Dobrý den. V tom případě vyměnit veterináře. Standardně se dělá koprologický rozbor a to i preventivně. Nicméně "léčba" působí na obvyklé parazity stejná. Parazit si svého hostitele hned tak nezahubí,...
    26.07.16 06:25
    od Eva
  • Pozor, parazit !
    Dobrý den, jen bych Vás chtěl varovat, že příznaky jsou u psů shodné jako u člověka viz. psiusmev.cz/.../... (http://psiusmev.cz/media/tasemnice-u-psa) ale na druhou stranu, jsou velmi zaměnitelné... ...
    25.07.16 21:02
    od Nazzy
  • V jakém věku je nejvhodnější š...
    Odpověď jsem zaslala emailem.
    23.04.16 09:42
    od Eva Š.
  • V jakém věku je nejvhodnější š...
    Dobry den,sousedi koupili 26denni stene zl.retrivra.to se preci nesmi.je mi do breku kdyz jsem videla jak place po mame.kam se obratit aby majitel feny byl potrestan.dekuji.
    22.04.16 20:46
    od Martina Jacikova
  • Výsledky Klubové výstavy ČSV 7...
    Zdravím Nejlepší štěně byl Caltoo Waawanyanka,tj jediná trofej co doma mám :-D Majitel Michal M Přeji hezký den
    12.02.15 22:08
    od Michal

Novinky

Z galerie

Acima vom SwarzwaldWolf
štěňata - velmi nadějná

Acima vom SwarzwaldWolf

Nejbližší události

Kalendář událostí

loader