• Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size
Chyba

Ohlédnutí za Přeborem a Speciální výstavou KCHČSV 2009

Email Tisk PDF

Pozdě, ale přece s . Článek o přeboro-výstavním víkendu v Jevišovicích měl vyjít začátkem října 2009. Teď je sice únor, ale proč si tuto důležitou akci trochu nepřipomenout.Přebor a výstava vyšla tentokrát na Moravskou pobočku. Vše se konalo na tradičním místě v Jevišovicích, v sobotu 26.9. Přebor a v neděli speciální výstava ČSV.

V pátek jsme s Roccem vyrazili směr Vysočina. Vládlo nádherné podzimní počasí, které vydrželo celý víkend. Rocco tradičně z výletu nijak nadšený nebyl. Ani harém na Kuklíku ho nijak zvlášť nenadchl, protože do něho holky bezostyšně narážely při hrách a to se muselo řádně okecat. Vrcholem všeho bylo, že byl zavřen do kotce a nemohl celou noc volně trávit na zahradě a to ještě zdaleka nebylo vše.

Rocco, Uny a Witch pozorují ovce
Rocco, Uny a Witch pozorují ovečky


V sobotu ráno po vyvenčení jsme do auta naskládaly Lukáška, Witch a Uny. Rocco a Lara zůstali hlídat, což se neobešlo bez protestů. Vyráželi jsme směr Jevišovice - Jarka s holkama závodit, já tradičně na čumendu s foťákem a jako hlídací teta malého Lukáše. Do Jevišovic jsme dojeli včas - dost lidí po bujarém večírku ještě vyspávalo opici a nikdo nedokázal říci, který rozhodčí bude přebor posuzovat - nepovažovalo se to za důležité a vládl naprostý klid a nikdo nic neorganizoval..zajímavé, ale tradičně moravské pojetí s . Pak se objevil pan rozhodčí Brym, kterého si vcelku také nikdo nevšímal, což jsem tedy opět nepochopila, protože na všech akcích je třeba rozhodčího si předcházet a hýčkat. Pan Brym už aktivně neposuzuje a tak jsem se ptala, proč se ujal posuzování. Odpověď byla zvláštní a nesvědčící o dobré pověsti ČSV...prý nikdo z MSKS posuzovat ČSV jít nechtěl.....no asi docela věc k zamyšlení.... Pan rozhodčí kupodivu náladu neztratil, i když si na kafe musel vystát frontu a zaplatit si ho.

Ještě před začátkem závodu volal Jarce Kamil, že mistr Roccoslav se dostal z kotce, ze kterého prý nebylo možno se dostat, jak jsem byla ubezpečena, a prochází se kolem domečku. Setkání dvou "lehkých" choleriků Kamila a Rocca jsem neviděla moc růžově s. Naštěstí Kamil poslechl instrukce a podařilo se mu uprchlíka zavřít zpátky a já doufala, že se už z kotce nedostane.

Po rozlosování čísel a zahájení pět závodníků z kategorie ZVV1 vyrazilo na stopy. Terén pro stopy nepatřil k nejlehčím. Suchá a prašná podmítka, proto i body po stopách nebyly zrovna lichotivé. Nejlepší stopu předvedl Ohnivák s Kamilou - 92 bodů. Po stopách následovala poslušnost - nejprve kategorie ZZO, kde se sešlo 8 závodníků. Letos v této kategorii byla vcelku mladá zvířata a všichni psovodi mluvící česky i věděli, co mají dělat - což při loňském ročníku nebylo tak samozřejmé....Nejlepší poslušnost předvedla Desire Sotis, bohužel jsem tuto poslušnost neviděla, protože jsem musela hrát hlídací tetu neposedného  Lukáška.

Daniela aportuje
Daniela dobře aportovala sPo ZZO nastoupila poslušnost kategorie ZVV1. Celkem nic překvapivého se nedělo. Tradiční problémy se štěkáním a přesností cviků a i chyby psovodů způsobené nervozitou nejvíce ovlivnilo výsledky. Jen dlouhodobé odložení byl problém takřka u  všech psů - střílelo se poměrně blízko místa odložení a i to svou měrou přispělo k tomu, že tento cvik za plný počet bodů měl patrně jen Ohnivák. Ohnivák s Kamilou předvedli i nejlepší poslušnost - pěknou a hlavně radostnou. Vše plynulo v klidu, pohodě a poklidné atmosféře k závěrečnému oddílu - obraně. Na obrany nastoupili jen Ohnivák a Bron. Opět jsem se přesunuli, tentokrát do sousedního kempu, kde je dostatek prostoru. Na tuto divácky nejvděčnější disciplínu jsem se těšila a byla jsem zvědavá na Brona, kterého jsem ještě v akci neviděla. Bohužel obranu hodně poznamenal a dojem mi z ní zkazil výkon figuranta. Něco tak hrozného už jsem dlouho neviděla...s

Ohnivák předvedl standardní výkon, kde ho nejvíce bodů stálo hlavně jeho neštěkání. I když mu "šikovný" figurant šlápl na nohu,tak to Ohniváček zvládl. Bron předvedl celkem svižný revír, ale jeho zákusy nebyly ideální - částečně za to ale mohl opět figurant. Nikdy jsem snad nezažila, že by rozhodčí musel na figuranta zařvat ať dělá co má....Zkrátka nejslabším článkem obran byl figurant.......

Pak proběhlo již "jen" vyhlášení výsledků a předání pohárečků a upomínkových předmětů. Kategorii ZZO vyhrála jasně Desire Sotis a kategorii ZVV1 Ohnivák z Molu Es. Kompletní výsledky jsou na Klubových stránkách. Poslední Přebor ve mě zanechal vcelku pozitivní dojem a naději, že se brzo opět dočkáme na přeboru zdravé konkurence,doufám, že se nemýlím.

Většina lidí šla v Jevišovicích opět juchat a my jsme vyráželi směr Kuklík.Nejvíce nás zajímalo, zda pan Roccoslav neopustil kotec a nevydal se někam na procházku. Naštěstí vše bylo OK, tak jsme si mohly oddechnout a těšit se na nedělní výstavku.

Druhý den ráno jsme vyrážely směr Jevišovice opět - tentokrát jen s Witch. Přihlášena byla celkem slušná konkurence zvířat, takže jsme se těšily, že bude na co koukat. Atmosféra v Jevišovicích byla od rána úplně jiná než u komorního Přeboru. Dorazila spousta známých a nových čévéčkářů se svými nadějemi. Posuzování se ujala paní Tomešková. Měla jsem chuť docela i fotit, ale ta mne záhy přešla - po posouzení třídy mladých psů jsem byla výroky paní rozhodčí tak vytočená, že jsem omylem vymazala všechny fotky do té doby na výstavě nafocené - no a už se mi pak ani fotit nechtělo.....(ale něco jsem i tak nacvakala s).

Hodně mi vadilo, že paní Tomešková stavěla na přední místa zvířata bez povahy, která měla velký problém ustát vůbec pobyt v kruhu a to nejen ve třídě mladých psů. Toto mi opravdu vadí - neb povaha je také daná standardem a je zahrnuta do hodnocení na výstavách - tedy měla by být...Posouzení na výstavě už jsem pak raději ani moc nesledovala - naštěstí ve finále vyhráli i mí favorité na vítěze. Posouzení soutěží párů a chovatelských skupin jsem si nechala s radostí ujít a šla jsem se raději podívat, komu jde Vašek Drahozal dát kousnout. Konečně pořádný figurant.

Víkend byl tedy za námi a naštěstí volné pondělí ještě před námi. Těším se, že příští rok bude Přebor ještě lepší než ten roku 2009.


Fotogalerie z Přeboru zde a fotogalerie z výstavy tady.

Komentáře


Katka , 18. únor 2010 09:04
Není na fotce Feny otevřená třetí od konce Daria z útolí ticha a poslední dvě fotky nejspíš bude Aris Mijaver :-)

Katka , 18. únor 2010 09:11
A čtvrtá od konce by měla být: Atti z Údolí komárů
Rocco , 18. únor 2010 13:42
Daria ani Atti to není - Aris Mijaver asi ano . Ta čtvrtá fena je z mladých nebo dorost - je to dlouho a ta paměť už mi neslouží . Ale Daria to není 100% a Atti měla kouslé ucho, tak jsem jí nefotila - nosila ho na stranu. Ale díky za pomoc.
 

Nemůžete přidat komentář

Přihlášení

Poslední komentáře

 • Pozor, parazit !
  Dobrý den. V tom případě vyměnit veterináře. Standardně se dělá koprologický rozbor a to i preventivně. Nicméně "léčba" působí na obvyklé parazity stejná. Parazit si svého hostitele hned tak nezahubí,...
  26.07.16 06:25
  od Eva
 • Pozor, parazit !
  Dobrý den, jen bych Vás chtěl varovat, že příznaky jsou u psů shodné jako u člověka viz. psiusmev.cz/.../... (http://psiusmev.cz/media/tasemnice-u-psa) ale na druhou stranu, jsou velmi zaměnitelné... ...
  25.07.16 21:02
  od Nazzy
 • V jakém věku je nejvhodnější š...
  Odpověď jsem zaslala emailem.
  23.04.16 09:42
  od Eva Š.
 • V jakém věku je nejvhodnější š...
  Dobry den,sousedi koupili 26denni stene zl.retrivra.to se preci nesmi.je mi do breku kdyz jsem videla jak place po mame.kam se obratit aby majitel feny byl potrestan.dekuji.
  22.04.16 20:46
  od Martina Jacikova
 • Výsledky Klubové výstavy ČSV 7...
  Zdravím Nejlepší štěně byl Caltoo Waawanyanka,tj jediná trofej co doma mám :-D Majitel Michal M Přeji hezký den
  12.02.15 22:08
  od Michal

Novinky

Z galerie

Akim z Revíru vlků
třída mladých - výborný

Akim z Revíru vlků

Nejbližší události

Kalendář událostí

loader