• Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size
Chyba

Konstatování

Email Tisk PDF

u moře

Tyto stránky nejsou již dlouhou dobu aktualizované. Někdo toho lituje, někdo skáče nadšením - záleží na tom, kdo jak věci chápe nebo nechápe. Proč neaktualizuji a nepíši je věc druhá a nebudu ji rozebírat. Přesto si po přečtení oficiálních zápisů uveřejněných na webu KCHČSV neodpustím alespoň krátké konstatování.

Web KCHČSV je v žalostném stavu - neaktualizován, články nevalné úrovně, nevhodně formátované, nezajímavé. Web slouží jen pro inzerci (aspoň něco) a uveřejnění zápisů schůzí. Databáze stále chybí. Výsledky klubem pořádaných akcí jsou zveřejňovány s neskutečným zpožděním - možná záměr, aby lidé "pozapomněli", co na bonitaci zapomněla (?) komise dát do kódu či alespoň poznámky (chybějící zuby, měkké hřbety, přeúhlení končetin, povahy....). Loňské bonitace jsem po 10-ti letech účasti na všech českých bonitacích docela s chutí vynechala. Lidé, kteří se poslední dobou motají kolem ČSV mi přijdou povětšinou opravdu "divní". Každý zasvěceně hovoří o genetice, exteriéru a chovných skupinách,  ale plácají neuvěřitelné kraviny a neznají základní fakta a to je na mou nervovou soustavu ( ano, jsem cholerik) opravdu velký nápor. Bohužel, kraviny stále podporuje CHK - mám na mysli zejména ono rozdělení psů a fen do skupin. O tomto problému jsem psala již zde  v roce 2007. Pro porovnání, co vytvořila evidentně na základě tohoto článku CHK mrkněte zde. Nesouhlasím se "zdůvodněním" skupiny 7 - to mě opravdu velmi pobavilo. Ještě vtipnější je rozdělení fen do skupin - už alespoň nejsou děleny podle abecedy jako dříve, ale stejně je to blbost. A největší do nebe volající kravina jsou právě argumenty, že "tato a tato skupina je vzácná a nesmí se křížit s tou a tou skupinou". Proboha, kdo toto mohl vymyslet ? Už opravdu nemám sílu zpochybňovat a dokazovat nesmyslnost tohoto počínání. Vyvracet nesmysly o "staré krvi" či o vzácné a nevyskytující se krvi - potomci extrémně vhodní pro další chov :))). Už se tomu pouze směji.... Jediné, co mě těší, že můj článek o rozdělení do skupin nebyl až tak marný a poskytl dobrý materiál CHK.

Co mě potěšilo, že jsem opět měla pravdu, jsou věci okolo "spolupráce" se SR. Nebudu tu dohledávat a citovat, co bylo opět slíbeno a nesplněno - nebaví mě to - něco je popsáno zde, pokud se v tom chce někdo rýpat. Ovšem nejvíce mě těší výsledek mé osvěty ohledně konstitučních typů a vysvětlení podstaty bonitačního kódu. Článek jsem psala taktéž v roce 2007 (Záhada R1 aneb konstituční typ a ČSV) . Píše se rok 2012 a svoje slova s potěšením a zadostiučiněním čtu v oficiálním zápise jako slova KCHČSV - velmi mě to baví a přece jen to "házení perel sviním", co zde na těchto stránkách provozuju nese svoje ovoce a snad alespoň pár hlav se zamyslelo a pochopilo, co jim holt někdo musel náročným elaborátem sdělit. 

Na ČSV jsem nezanevřela - jen mě serou ty lidi kolem, protože to, co kolem ČSV pozoruji, slyším a čtu na různých webech chovatelských stanic, či občas na něčem tak neskutečném jako je facebook, přesahuje myslitelné. Kam svět spěje mám jasnou představu :))) a na moje slova opět dojde , věřte si nebo ne. ČSV zdar - nikoliv zmar ! 

PS: Doufám, že jsem opět ty nejchytřejší pořádně nadzvedla a ostatní pobavila - holt jsem si nemohla pomoci Pohodový

 

Nemůžete přidat komentář

Přihlášení

Poslední komentáře

 • Pozor, parazit !
  Dobrý den. V tom případě vyměnit veterináře. Standardně se dělá koprologický rozbor a to i preventivně. Nicméně "léčba" působí na obvyklé parazity stejná. Parazit si svého hostitele hned tak nezahubí,...
  26.07.16 06:25
  od Eva
 • Pozor, parazit !
  Dobrý den, jen bych Vás chtěl varovat, že příznaky jsou u psů shodné jako u člověka viz. psiusmev.cz/.../... (http://psiusmev.cz/media/tasemnice-u-psa) ale na druhou stranu, jsou velmi zaměnitelné... ...
  25.07.16 21:02
  od Nazzy
 • V jakém věku je nejvhodnější š...
  Odpověď jsem zaslala emailem.
  23.04.16 09:42
  od Eva Š.
 • V jakém věku je nejvhodnější š...
  Dobry den,sousedi koupili 26denni stene zl.retrivra.to se preci nesmi.je mi do breku kdyz jsem videla jak place po mame.kam se obratit aby majitel feny byl potrestan.dekuji.
  22.04.16 20:46
  od Martina Jacikova
 • Výsledky Klubové výstavy ČSV 7...
  Zdravím Nejlepší štěně byl Caltoo Waawanyanka,tj jediná trofej co doma mám :-D Majitel Michal M Přeji hezký den
  12.02.15 22:08
  od Michal

Novinky

Z galerie

To byl dobrý vtip 
červen

To byl dobrý vtip

Nejbližší události

Kalendář událostí

loader